Jump to content

Yuki Muto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yuki Muto
Të dhënat vetjake
Emri i plotëYuki Muto
Datëlindja (1988-11-07) 7 nëntor 1988 (35 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japoni
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Urawa Reds
Numri9
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2011–2014Vegalta Sendai
2015–Urawa Reds
Karriera ndërkombëtare
2015Japonia2(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Yuki Muto (lindur më 7 Nëntor 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 2
Gjithsej 2 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]