Yukio Shimomura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yukio Shimomura
Të dhënat personale
Emri i plotëYukio Shimomura
Data e lindjes (1932-01-25) 25 Janar, 1932 (89 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1952–1961Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1955Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yukio Shimomura (lindur më 25 Janar 1932) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]