Yuta Nakayama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuta Nakayama
Të dhënat personale
Emri i plotëYuta Nakayama
Data e lindjes (1997-02-16) 16 Shkurt, 1997 (24 vjeç)
Vendi i lindjesIbaraki, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualPEC Zwolle
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2018Kashiwa Reysol76(6)
2019–PEC Zwolle4(0)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuta Nakayama (中山 雄太 Nakayama Yuta?, lindur më 16 Shkurt 1997) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]