Yutaka Ikeuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yutaka Ikeuchi
Të dhënat personale
Emri i plotëYutaka Ikeuchi
Data e lindjes (1961-08-25) 25 Gusht, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesAichi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980Toyoda Automatic Loom Works
1981–1993Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1983–1985Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yutaka Ikeuchi (lindur më 25 Gusht 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1983 3 0
1984 1 0
1985 4 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]