Yuzo Kurihara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yuzo Kurihara
Të dhënat personale
Emri i plotëYuzo Kurihara
Data e lindjes (1983-09-18) 18 Shtator, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualYokohama F. Marinos
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
2006–2013Japonia20(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Yuzo Kurihara (lindur më 18 shtator 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 4 0
2011 3 0
2012 5 2
2013 7 1
Gjithsej 20 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]