Zagora (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zagorë
Zogaj
Fshat
Vendndodhja
Zagorë is located in Kosova
Zagorë
Zagorë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 22″ Veri

21° 4′ 45″ Lindje

Zagorë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zogaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]