Zalamea de la Serena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zalamea de la Serena
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Zalamea de la Serena is located in Spanjë
Zalamea de la Serena
Zalamea de la Serena

Koordinatat: 38°38′59″V 5°39′25″P / 38.64972°V 5.65694°P / 38.64972; -5.65694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë José Antonio Murillo Dávila
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 246 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 3797 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6430
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 38′ 59″ Veri

5° 39′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.zalamea.com


Zalamea de la Serena ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Zalamea de la Serena ka 3797 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 246 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]