Zambrana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zambrana
Komunë
Vendndodhja
Zambrana is located in Spanjë
Zambrana
Zambrana

Koordinatat: 42°39′42″V 2°52′49″P / 42.66167°V 2.88028°P / 42.66167; -2.88028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Álava
Qarku Cuadrilla de Añana
Kryetari i Bashkisë Aitor Abecia Jimenez
Partia AIZ
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.5 km2
Lartësia 459 m (m.n.d.)
Popullsia 358 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1744
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1212
Koordinatat 42° 39′ 42″ Veri

2° 52′ 49″ Perëndim


Zambrana ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuadrilla de Añana, të provincës Álava, në Baskia. Zambrana ka 358 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]