Zanafilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zanafilla është libri i parë në Bibël.

Libri përshkruan procesin e krijimit. Jetën e Adamit dhe Evës si njerëzit e parë sipas besimeve fetare kryesore. Përshkruan shoqërinë e hershme, dhe historinë e popullit Hebre.

Lidhje të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]