Zandvoort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zandvoort (kthjellim).


Zandvoort
—  komuna  —
stema_figuraZandvoort flag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Kryeqëndra Zandvoort
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′30″V 4°32′09″L / 52.375°V 4.535833°L / 52.375; 4.535833 (Zandvoort)Koordinatat: 52°22′30″V 4°32′09″L / 52.375°V 4.535833°L / 52.375; 4.535833 (Zandvoort)
Sipërfaqja 44,34 km2
Popullsia 16.639 banorë 2010
Dendësia 375,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 023
Kodi Postar 2040-2042, 2116
Kodi statistikor 0473
Zandvoort is located in Hollandë
Zandvoort
Zandvoort
Zandvoort – harta_foto
www.zandvoort.nl

Zandvoort është një bashki në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 44.34 km² dhe popullsi 16639 banorë[1]. Zandvoort është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]