Zelegozhdi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zelegozhd
Πεντάβρυσο
Fshat
Vendndodhja
Zelegozhd is located in Greqia
Zelegozhd
Zelegozhd
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Kosturit
Komuna e Kosturit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 825 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 27′ 14″ Veri

21° 8′ 32″ Lindje

Zelegozhd (greqisht: Πεντάβρυσο/Pentávriso) është fshat në qarkun i Kosturit, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζελιγκόσδη/Zeligkósdi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]