Zelenikova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zelenikovë
Зелениково
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Zelenikovë
Krahina etnografike/gjeografike Karshiakë
Popullsia 771 banorë (2002)

Zelenikovë, (maqedonisht: Зелениково/Zelenikovo) ёshtё fshat nё komunën e Zelenikovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 771 banorë nga të cilët 697 ishin Maqedonas, 61 Rom, 1 Vlleh, 8 Serbe dhe 4 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]