Zemanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zemanicë
Fshat
Vendndodhja
Zemanicë is located in Kosova
Zemanicë
Zemanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1032 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 12″ Veri

20° 49′ 4″ Lindje

Zemanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]