Zemeş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zemeş
Komunë
Vendndodhja
Zemeş is located in Rumania
Zemeş
Zemeş

Koordinatat: 46°35′V 26°25′L / 46.583°V 26.417°L / 46.583; 26.417

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5119 [1] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 607690
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bolătău, Chilii, Modârzău, Pietrosu, Zemeş

Zemeş është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5119 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bolătău, Chilii, Modârzău, Pietrosu, Zemeş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)