Zhabjaku (Mal i Zi)

Coordinates: 43°9′3″N 19°7′11″E / 43.15083°N 19.11972°E / 43.15083; 19.11972
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zhabjak, (malazezisht: Жабљак/Žabljak) është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Zhabjaku (Mal i Zi) – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

43°9′3″N 19°7′11″E / 43.15083°N 19.11972°E / 43.15083; 19.11972