Zhabjaku (Mal i Zi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zhabjak, (malazezisht: Жабљак/Žabljak) është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Zhabjaku (Mal i Zi) – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 43°9′3″V 19°7′11″L / 43.15083°V 19.11972°L / 43.15083; 19.11972