Zhabjani (Manastir)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhabjan
Жабени
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pellagonia
Komuna Manastir
Krahina etnografike/gjeografike Fushë e Manastirit

Zhabjan, (maqedonisht: Жабени/Žabeni) është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.


Demografia[redakto | përpunoni burim]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 155 banorë nga të cilët 154 ishin Shqiptarë, dhe 1 Maqedonas.