Zhupania e Brodit dhe Posavinës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zhupania e Brodit dhe Posavinës ( Brodsko-posavska županija ) gjindet në pjesën jugore të Kroacisë.

pozita gjeografike

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndarja administrative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]