Zojzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zojz
Zogaj
Fshat
Vendndodhja
Zojz is located in Kosova
Zojz
Zojz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 53″ Veri

20° 41′ 55″ Lindje

Zojz është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zogaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]