Zoran Ilioski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zoran Iliosski (maqedonisht: Зоран Илиоски; i lindur më 28.10.1962, në Manastir) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Zoran Iliosski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zoran Iliosski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017.