Zrenjanin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zrenjanin
Град Зрењанин
Qytet
Vendndodhja
Zrenjanin is located in Serbia
Zrenjanin
Zrenjanin
45°23′00″V 20°22′54″L / 45.383333°V 20.381667°L / 45.383333; 20.381667Koordinatat: 45°23′00″V 20°22′54″L / 45.383333°V 20.381667°L / 45.383333; 20.381667
Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 76,511 banorë
Dendësia 93.2/km2 (241/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 23000
Prefiksi +381(0)23
Targa ZR
Faqja Zyrtare www.zrenjanin.rs