Zucaina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zucaina
Komunë
noform
General view of Zucaina from La Santanica
Stema_figura
Vendndodhja
Zucaina is located in Spanjë
Zucaina
Zucaina

Koordinatat: 40°7′54″V 0°25′7″P / 40.13167°V 0.41861°P / 40.13167; -0.41861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Alto Mijares
Kryetari i Bashkisë José María Ibáñez Zafón (2011)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.6 km2
Lartësia 812 m (m.n.d.)
Popullsia 186 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zucaineros, Borrazoneros
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 7′ 54″ Veri

0° 25′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.zucaina.es


Zucaina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Mijares, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Zucaina ka 186 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]