Zwartewaterland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zwartewaterland (kthjellim).


Zwartewaterland
—  komuna  —
stema_figuraZwartewaterland flag outline.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Hasselt, Genemuiden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°35′00″V 6°05′00″L / 52.5833°V 6.0833°L / 52.5833; 6.0833 (Zwartewaterland)Koordinatat: 52°35′00″V 6°05′00″L / 52.5833°V 6.0833°L / 52.5833; 6.0833 (Zwartewaterland)
Sipërfaqja 87,91 km2
Popullsia 21.921 banorë 2010
Dendësia 249,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 038
Kodi Postar 8060-8064, 8280-8299
Kodi statistikor 1896
Hasselt, Genemuiden is located in Hollandë
Hasselt, Genemuiden
Hasselt, Genemuiden
Zwartewaterland – harta_foto
www.zwartewaterland.nl

Zwartewaterland është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 87.91 km² dhe popullsi 21921 banorë[1]. Hasselt, Genemuiden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel