Zymi (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zym
Fshat
Vendndodhja
Zym is located in Kosova
Zym
Zym
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 21″ Veri

20° 37′ 32″ Lindje

Zym është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]