Kantoni Meximieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Meximieux
kanton
Popullsia
 • Gjithsej19.711

Kantoni Meximieux (frëngjisht: Canton de Meximieux) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meximieux. Ka sipërfaqe 176.27km2 dhe popullsi 19711 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meximieux aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]