Kantoni Thoissey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Thoissey
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.903

Kantoni Thoissey (frëngjisht: Canton de Thoissey) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thoissey. Ka sipërfaqe 120.62km2 dhe popullsi 14903 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thoissey aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]