Kantoni La Seyne-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni La Seyne-sur-Mer
kanton
Popullsia
 • Gjithsej34.433

Kantoni La Seyne-sur-Mer (frëngjisht: Canton de La Seyne-sur-Mer) është një kantondepartamentin Var, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Seyne-sur-Mer. Ka sipërfaqe 22.17km2 dhe popullsi 34433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Seyne-sur-Mer aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Patrick Martinenq

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]