Minorka (pulë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Minorka

Minorka (pulë) është një pulë shtëpiake ndofta me prejardhje spanjolle. Në vitin 1870 kjo lloj pule kaloi permes Anglia për në Gjermania.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Minorka – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale