Jump to content

Baie-Mahault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Baie-Mahault
VendiFranca
Departamenti dhe rajoni përtejdetitGuadeloupe
Zona kohoreUTC−04:00 (AST)
INSEE/Kodi postar

Baie-Mahault është një komunëFrancë. Baie-Mahault bën pjesë në departamentin Guadelouperajonit Guadeloupe. Komuna ka një popullsi prej 28893 banorë dhe sipërfaqe 46 km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]