Viriat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Viriat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Viriat ka një popullsi prej 6258 banorë dhe sipërfaqe 45.03 km², me një dendësi prej 139 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]