Jaligny-sur-Besbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Jaligny-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Jaligny-sur-Besbre ka një popullsi prej 598 banorë dhe sipërfaqe 9.63 km², me një dendësi prej 62 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jaligny-sur-Besbre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale