Nouvion-et-Catillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Nouvion-et-Catillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Nouvion-et-Catillon ka një popullsi prej 544 banorë dhe sipërfaqe 16.67 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvion-et-Catillon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale