Seyne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Seyne
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-de-Haute-Provence
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.seynelesalpes.fr/

Seyne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Seyne ka një popullsi prej 1392 banorë dhe sipërfaqe 84.27 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seyne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale