Freiburg im Breisgau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Freiburg im Breisgau është qyteti i katërt me i madh me rradhë pas qytetve Stuttgart, Mannheim dhe Karlsruhe, në njesinë federale gjermane Baden-Württemberg.