Wikipedia:Artikuj të mirë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Artikuj të mirë


Shkurtesa [+]
WP:AM

Artikujt e mirë (shk. AM) janë artikuj të cilët janë vlerësuar dhe përzgjedhur si të tillë nga shumë redaktues, pasi plotësojnë kriteret bazë, por që ende nuk i plotësojnë, ose nuk kanë për t'i plotësuar kurrë, kushtet për t'u cilësuar artikuj të përkryer. Këto artikuj ndodhen në një formë mjaft të mirë.

Për të kandiduar një artikull shikoni këtu. Deri tani, Wikipedia shqip përmban 13 artikuj të mirë (0.02%) nga gjithsej 52.265 artikuj.

Albanian GA.svg


Histori[redakto | redakto tekstin burimor]

AUSTRIA austria ben pjes ne kontinenti e EUROPES me territon afro 83,858km kufozohet me Hungarin,Sllovakin ,Qekin,GJermanin,Zvicrren,Italin dhe Sllovenin.Kryqytet i Austris esht VJENAdhe esht nje nder kryqytete me antike te kontinentit Europian ka shum atraksione turistike dhe historike ne Austri gjuh zyrtere eshte gjermanishtja.Eshte nje nder vendet me demokratike ne bot[1]

 1. ^ eshte nga eksperienca ime gjat jetes qe kam ber ne ket shte

  Jetëshkrime[redakto | redakto tekstin burimor]

  Shkencë[redakto | redakto tekstin burimor]

  Argëtim[redakto | redakto tekstin burimor]


  Shkurtime[redakto | redakto tekstin burimor]

  Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

  Nese jeni femije shume inteligjente dhe nuk dini se cilin shkolle te gjeni,une personalisht ju garantoj shkollen"MARIA NDIHMETARE"e cila ndodhet ne Shkoder.Stafi eshte mjaft i specializuar.Ne kete shkolle gjendet kopshti i femijeve te vegjel,9-te vjecarja dhe gjimnazi.Shkolla eshte e pajisur me fushen e volejbollit,basketbollit,futbollin si dhe me palestren.Po ashtu ketu gjenden dhe aktivitete jashteshkollore si: Vallja popullore Volejboll per femra Kursi i anglishtes Si dhe ore mesimi shtese per nxenesit qe kane nevoj per mesim shtese Pra kjo ishte e gjitha dhe ne qoftese jeni te interesuar na konktaktoni ne numrin 0692739956. Shkolla gjendet ne Shkoder ne rrugen"Dom Bosko"                                                           JU MIRPRESIM!!