Havaria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
IrvingJohnstonAground.jpg

Havaria (ital. nga arabishtja awar - dëme) është ndeshtje e një anije në të cilën pësoj dëm barra dhe lëndohen njerzë që gjenden brenda anijes.