Papa Innocenci VIII

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Papa Inoçenti VIII të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}
Innocenci VIII

Papa Innocent VIII (1432 - 25 korrik 1492), i lindur Giovanni Battista Cybo (ose Cibo), ishte Papa nga 1484 deri në vdekjen e tij.