Şanţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şanţ
Komunë
Vendndodhja
Şanţ (Rumania)
Şanţ
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 257.50 [1] km2
Kodi Postal 427285
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Şanţ dhe Valea Mare
Demografia
Popullsia 3429 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şanţ është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3429 banorësh dhe sipërfaqe 257.50 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Şanţ dhe Valea Mare.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)