Şieu (Bistriţa-Năsăud)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şieu
Komunë
Vendndodhja
Şieu (Rumania)
Şieu
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 71.98 [1] km2
Kodi Postal 427290
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Ardan, Posmuş, Şieu, Şoimuş
Demografia
Popullsia 3186 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3186 banorësh dhe sipërfaqe 71.98 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Ardan, Posmuş, Şieu, Şoimuş.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)