Amaneti (tregimet e fundit)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Amaneti (tregimet e fundit).jpg

"Amaneti" tregimet e fundit me Autor Teodor Keko. Shtëpia botuese "Toena", viti i botimit 2008. Faqet e librit 182.

Letërsia shqiptare ka një boshllëk të madh në trajtimin e temave e personazheve të viteve 1980-2000, ndaj dhe vepra e Teodor Kekos është një gur me peshë në gjithë këtë boshllëk.