Bugs Bunny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Bugs Bunny është një lepur fiktiv të një filmit vizatimor, i cili paraqitet në seritë e studio Warner Bros.. Figura është krijuar nga Ben Hardaway, Tex Avery dhe Chuck Jones.