Cherechiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cherechiu
Komunë
Vendndodhja
Cherechiu (Rumania)
Cherechiu
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 53.85 [1] km2
Kodi Postal 417175
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cherechiu, Cheşereu, Tărguşor
Demografia
Popullsia 2492 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Cherechiu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2492 banorësh dhe sipërfaqe 53.85 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cherechiu, Cheşereu, Tărguşor.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)