Columbia Pictures

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Logo të Columbia Pictures

Columbia Pictures Industries, Inc. është një kompani prodhimit të filmit dhe televizionit, dhe pjesë të Columbia TriStar Motion Picture Group, e cila takon te Sony Pictures Entertainment.