Criştioru de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Criştioru de Jos
Komunë
Vendndodhja
Criştioru de Jos (Rumania)
Criştioru de Jos
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 101.71 [1] km2
Kodi Postal 417215
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bâlc, Criştioru de Jos, Criştioru de Sus, Poiana dhe Sălişte de Vaşcău
Demografia
Popullsia 1470 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Criştioru de Jos është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1470 banorësh dhe sipërfaqe 101.71 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bâlc, Criştioru de Jos, Criştioru de Sus, Poiana dhe Sălişte de Vaşcău.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)