Dustin Hoffman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dustin Hoffman
Dustin Hoffman - 1968.jpg
Dustin Hoffman në vitin 1968
Ditëlindja: 8 gusht 1937
Vendlindja: Los Angeles, Kaliforni, ShBA


Dustin Lee Hoffman lindi më 8 gusht 1937Los Angeles, Kaliforni, ShBA. Është një aktor amerikan, ka fituar dy herë Oskarin.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Dustin Hoffman – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale