Girişu de Criş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Girişu de Criş
Komunë
Vendndodhja
Girişu de Criş (Rumania)
Girişu de Criş
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 87.95 [1] km2
Kodi Postal 417270
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cheresig, Girişu de Criş, Tărian, Toboliu
Demografia
Popullsia 5690 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Girişu de Criş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 5690 banorësh dhe sipërfaqe 87.95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cheresig, Girişu de Criş, Tărian, Toboliu.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)