Jaden Smith

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Jaden Christopher Syre Smith (lindur më 8 korrik, 1998) është një aktor, rapper, vallëzues amerikan dhe bir i Will Smith dhe Jada Pinkett Smith. Ai është vëllai i madh i këngëtares Willow Smith. Roli i tij debutues ishte në vitin 2006, në filmin "The Pursuit of Happyness", gjithashtu ka luajtur në filmat të tjerë: The Day the Earth Stood Still dhe The Karate Kid.{{{Emri Mbiemri}}}
{{{FOTO}}}

Emri: {{{Emri}}}
Mbiemri: {{{Mbiemri}}}
Emri alternativ: {{{Emri Alt}}}
Profesioni: {{{Prof}}}
Ditëlindja: {{{DL}}}
Vendlindja: {{{VL}}}
Nënshtetësia: {{{nënshtetësia}}}