Nicolas Cage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Nicolas Cage (alternativë pronocim: Nikollas Keixh) lindi më 7 janar 1964 si Nicholas Kim Coppola (alternativë pronocim: Nikollas Kim Kopolla). Është një

Nicolas Cage - 66ème Festival de Venise (Mostra).jpg

aktor amerikan dhe fitues i çmimit Oskar, Cage punon edhe si regjisor dhe producent filmi te kompania prodhimit të tij Saturn Films.