Pietroasa (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Pietroasa
Komunë
Vendndodhja
Pietroasa (Rumania)
Pietroasa
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 205.35 [1] km2
Kodi Postal 417365
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Chişcău, Cociuba Mică, Giuleşti, Gurani, Măgura, Moţeşti, Pietroasa
Demografia
Popullsia 3311 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Pietroasa është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3311 banorësh dhe sipërfaqe 205.35 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Chişcău, Cociuba Mică, Giuleşti, Gurani, Măgura, Moţeşti, Pietroasa.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)