Rieni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rieni
Komunë
Vendndodhja
Rieni (Rumania)
Rieni
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 67.11 [1] km2
Kodi Postal 417415
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Cucuceni, Ghighişeni, Petrileni, Rieni, Sudrigiu, Valea de Jos
Demografia
Popullsia 3111 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Rieni është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3111 banorësh dhe sipërfaqe 67.11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Cucuceni, Ghighişeni, Petrileni, Rieni, Sudrigiu, Valea de Jos.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)