Tileagd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tileagd
Komunë
Vendndodhja
Tileagd (Rumania)
Tileagd
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 64.96 [1] km2
Kodi Postal 417585
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Bălaia, Călătani, Poşoloaca, Tileagd, Tilecuş, Uileacu de Criş
Demografia
Popullsia 7098 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tileagd është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 7098 banorësh dhe sipërfaqe 64.96 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bălaia, Călătani, Poşoloaca, Tileagd, Tilecuş, Uileacu de Criş.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)